AkademiaJudo.pl

Background:

Obozy

Już tradycyjnie podczas ferii organizujemy wspólny, aktywny wypoczynek dla naszych podopiecznych. Latem są to wyjazdy nad morze, zimą zaś- w góry. Dodatkowo w tym roku pierwszy raz organizujemy półkolonie zimowe w naszej siedzibie klubu w Poznaniu.

Dla zawodników młodszych organizowane są kolonie sportowe. Podczas tych wyjazdów organizujemy wiele atrakcji, sportowych i artystycznych. Poza zajęciami sportowymi na macie, latem można popływać w morzu, bawić się nad brzegiem, spacerować, biegać, jeździć na rowerze, pójść do parku linowego i pograć w gry terenowe. Wieczorami zawsze organizujemy ogniska, dyskoteki oraz inne gry i zabawy integrujące. Zimą za to można spacerować po górach, bawić się w terenie, na śniegu, zjeżdżać na nartach, snowboardzie, sankach, lepić bałwany, bawić się w wojny śniegowe. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem trenerów, którzy także posiadają odpowiednie uprawnienia opiekunów kolonii.

Dla zawodników starszych organizowane są obozy sportowe. Tutaj juz kładzie się nacisk na przygotowanie zawodników do sezonu startowego, uczy się techniki judo, elementów taktycznych potrzebnych podczas walk na zawodach oraz oczywiście szlifuje kondycję i sprawność fizyczną. Często obozy organizujemy z innymi klubami, tak aby można było odbywać wspólne treningi i randori.

Ponadto dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjum organizujemy pierwszy raz ferie zimowe na naszej głównej sali. Będzie to alternatywa dla tych, którzy z różnych względów nie wyjadą poza miasto. Codziennie będą zorganizowane treningi judo plus każdego dnia inna atrakcja tj. wyjście do kina, na basen, na łyżwy itd.