AkademiaJudo.pl

Background:

JUDO dla dzieci

Obecnie dzieci już coraz mniej chętnie bawią się aktywnie na podwórkach, w zamian spędzając więcej czasu w domu, przed komputerem, telewizorem. Akademia działa od 2009 roku i od tego czasu próbuje efektywnie z tym zjawiskiem walczyć, zachęcając dzieci do ruchu poprzez codzienne zajęcia judo dla dzieci w Poznaniu i w okolicach. Zajęcia odbywają się w grupach z podziałem na wiek: przedszkolny (2-6 lat) oraz szkolny (6-9 lat i 10-12 lat) i do udziału zapraszamy wszystkich, chłopców i dziewczynki.

Co robimy na zajęciach???

W grupie przedszkolaków są to zajęcia przede wszystkim ogólnorozwojowe (Funny Judo). U Nas odbywają się one 2 razy w tygodniu i trwają po 30 min. Proponujemy różne gry i i zabawy ruchowe z podstawowymi elementami judo i gimnastyki, podczas których nie można się nudzić. Są to ćwiczenia takie jak: przeskoki, biegi, przeciąganie, przepychanie, czołganie, czworakowanie, turlanie. Poza poprawą ogólnej sprawności, takie ćwiczenia kształtują prawidłową postawę ciała oraz pomagają utrzymać właściwą masę ciała. Poza tym uczą dyscypliny, cierpliwości, obowiązkowości i szacunku do przeciwnika. Podstawowe elementy judo, które dzieci poznają to pady- czyli nauka bezpiecznego upadania (jak upaść, żeby mniej bolało i żeby chronić głowę) oraz odbywają pierwsze walki w parterze (na kolanach). Zajęcia odbywają się na dość twardej, ale sprężystej macie, która amortyzuje upadek. Do ćwiczeń wystarczy zwykły strój sportowy na początek (ćwiczymy na boso, bez butów), później do ćwiczeń można już dziecko zaopatrzyć w judogę (zestaw spodnie, góra od judogi, pas).

Na kolejnym etapie, czyli w wieku szkolnym wprowadza się następne elementy judo. W tej grupie wiekowej uczy się stopniowo technik judo, takich jak: rzuty i trzymania. Ponadto cały czas prowadzone są ćwiczenia poprawiające ogólną kondycję i zdolność fizyczną, ze zwróceniem uwagi na rozwijanie takich umiejętności motorycznych jak szybkość, gibkość, zwinność oraz koordynacja ruchowa. Tutaj już treningi odbywają się od 3 do 5 razy w tygodniu i trwają od 60 do 90 min. W Akademii dajemy także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas walk treningowych. Ponadto organizujemy coroczne mikołajkowe turnieje klubowe, gdzie młodzi adepci mogą szlifować swoje pierwsze doświadczenia w rywalizacji sportowej. Organizujemy także inne turnieje towarzyskie, regionalne oraz ogólnopolskie, podczas których każdy może sprawdzić swoich sił.

Kto prowadzi zajęcia?

W Akademii pracuje młoda, ambitna kadra trenerska. Wszyscy są odpowiednio przygotowani do zajęć- posiadają uprawnienia i są byłymi wyczynowymi zawodnikami judo, posiadającymi minimum 1 DAN (czarny pas). Ich zaangażowanie, umiejętności i sprawność fizyczna powoduje, że na zajęciach wiele się dzieje (sami chętnie biorą udział w grach i zabawach). Akademia prowadzi zajęcia w wielu punktach w Poznaniu i okolicach ( sprawdź zakładka...) Główna siedziba jest w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 101 (w podwórzu).